Letem mým knižním světem | Pratchett, Gaiman, Poe, Schulz...

30. června 2018 v 10:20 | BÁRA |  KNIHY
Konečně jsem se rozhodla sepsat také něco málo o knihách, které jsem v nedávné době přečetla!


Před dvěma dny jsem (konečně) dočetla Dobrá znamení od Terryho Pratchetta a Neila Gaimana. Pratchett je poměrně profláklý ve světě literatury, Gaiman zase skrze komiksy, ale takovou Koralínu od něj vřele doporučuju - ať už film, nebo knihu, tu pohádku jsem si zamilovala. Teď už k Dobrým znamením.

Nebudu vám tady přepisovat celý děj, doufám, že to někdo z vás četl, nebo alespoň to málo, co o tom napíšu, vás třeba naláká. Máte rádi apokalyptickou tématiku? K tomu ještě velmi netradičně pojatou, plnou přešlapů a omylů na straně Pekla i Nebe? Tak tohle je přesně pro vás! Satanovo dítě je zamícháno do lidského světa a čeká na svůj úkol - započetí Apokalypsy a její dovedení do konce. Ale celý tenhle plán se trošku zašmodrchá, když se jeden Antikrist trochu pomíchá s jedním normálním děckem.


Napsala jsem, že jsem to konečně dočetla. Nemůžu popřít, že kniha byla perfektní, ale začala jsem ji číst ještě během zkouškového a nějak jsem se na to nemohla soustředit. Zkouškové mi skončilo a druhou polovinu knihy jsem zhltla za tři dny. Styl knihy mi hodně připomíná Stopařova průvodce po Galaxii (další moje doporučení k přečtení!), i když tohle se možná trošíčku drží více při zemi. Trošíčku.

Před pár týdny jsem opět vytáhla Edgara Allana Poea a jeho povídky. Už jednou jsem je četla a právě proto, že si stejně pamatuju jen ty nejznámější, rozhodla jsem se vždycky si jednou za čas přečíst jednu či dvě povídky a zase se vrátit k jiné knize. Zrovna včera jsem četla Ligeiu a Morellu. Jestli si rádi rozšiřujete obzory, tak Poe je super. Jasně, prezentuje se jako mistr hororu, ale musí se zohlednit, z jaké doby to pochází. Tenkrát šel lidem asi fakt mráz po zádech, teď už se horory najdou lepší. Ale já mám jeho povídky moc ráda.

Teď mě napadá miliarda knih, co bych vám chtěla doporučit, ale z těch nejvíc aktuálních by to bylo vše. Teď mám rozečtenou knihu Kámen a bolest od Karla Schulze, což se u nás pokládá za jeden z nejlepších historických románů. Není dokončený, ale i tak je toho dost k přečtení. Jedná se obšírný Michelangelův životopis. Kdo máte rádi trochu historii či umění, jen do toho. Hrozně mi vyhovuje, jak je to psáno. Po "praštěném" Pratchettovi jsem potřebovala zase něco vážnějšího.

A co čtete vy, doporučili byste mi něco, co bych si zase já měla přečíst? Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama