Ohlédnutí za loňskými Tatrami

29. července 2018 v 8:37 | BÁRA |  BLOG
Tenhle týden mi utekl nějak rychle. Plánovala jsem články psát podstatně častěji, rozhodně mám o čem psát, ale nějak není čas. Buď jsem v práci nebo pak lítám venku. A brzo pojedu konečně na dovču se svým přítelem do Českého ráje, nemůžu se dočkat.

Já osobně jsem s rodiči nikdy moc po dovolených v rámci Česka nejezdila a docela mě to mrzí, protože tu máme spoustu krásných míst, za kterými se sem sjíždějí i cizinci. Vždycky jsme jezdili k moři, když už, a v posledních letech už žádné dovolené nepraktikujeme. Co si se ségrou sami zařídíme, tam jedeme.

Loni jsem s přítelem byla v Tatrách - to byla krása. Ale trochu jsem se přecenila. Vysoké kopce mi úplně odrovnaly kolena a já pak nebyla schopná ne je vylézat, ale slézat. Zpětně pozoruju, že jsem měla i nevhodnou obuv atd. - příští rok bychom tam chtěli zase, to už budu řádně vybavená. Jezdíte/ jeli jste někdy do Tater? :-)

Vzpomínám si, když jsme byli u Skalnatého plesa a já opravdu nemohla jít dolů, protože už mě kolena strašně bolela - ale byla tam lanovka, tak jsem svolila, že pojedu lanovkou dolů. Můj kluk si to chtěl samozřejmě sejít, nic proti tomu jsem neměla, tak jsem si koupila lístek a šla jsem k lanovce. Byla to taková ta velká, prosklená, moderní lanovka. Jenže já nesnáším lanovky. Takže jsem se rozhlížela a čekala, kdo přijde, abych se s nimi svezla. Jenže on nikdo nechtěl jet dolů! Takže jsem nastoupila sama a to vám povídám, bylo to pro mě peklo :-D. Sedla jsem si na tu koženou sedačku a začala se potit fakt jak to prase. Chytla jsem se toho madla nad hlavou, protože to přece pomůže, kdyby ta lanovka začala padat :-D. Mluvila jsem sama k sobě, že to bude přece dobrý, že se není čeho bát, dýchala jsem nahlas a modlila se, ať už je tahle hrůza za mnou. Když jsem se pak dole odlepovala od té kožené sedačky, nechala jsem tam po sobě propocenou loužičku. Doufám, že v těch lanovkách nejsou kamery, jinak se někdo musel náramně bavit :-D. Sama lanovkou každopádně už nikdy nepojedu. V té chvíli jsem zanevřela na lanovky celkově, ALE! Já vystoupila z jedné lanovky a musela jsem do další, to byl jen přestup!

To už jsem se do malé starší kabinky narvala ke třem dalším lidem, kteří mi zvedli náladu, protože paní taky neměla ráda lanovky, i když - když se koukla na mě, tak myslím, že jsem na tom byla hůř :-D. Dole jsem vyčerpaně utíkala k prvnímu stánku s kofolou a tam jsem odpočívala. Musela jsem se smát, když můj kluk očekával, že zůstanu na tom přestupu a do druhé už nenastoupím - no, nebylo to daleko od skutečnosti, že jsem se fakt přemáhala do té druhé malinkaté lanovky nastoupit.

Letos jsme tedy zvolili mírnější variantu, a to Český ráj. V životě jsem tam nebyla a hrozně se těším. Budeme ve stanu s podsadou, což pro mě bude taky premiéra, ale myslím, že to bude pohodička - stejně budu zase tak unavená z toho chození, že jen co večer ulehnu, tak hned usnu.

Už máte za sebou nějakou dovču letos, nebo teprve pojedete? :-) Přeji hezkou dovolenou, užívejte prázdniny!

BÁRA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 N&Š N&Š | Web | 29. července 2018 v 21:00 | Reagovat

Tak ty Tatry ti upřímně závidím. Nikdy jsem tam nebyla, ale rozhodně bych se tam chtěla v budoucnu jednou vydat. Jinak jsem to měla podobné. Naším maximem v cestování po ČR byla asi Praha, aspoň co si pamatuji, jinak máme prozkoumáno pár míst v kraji, ale žádnej zázrak teda. :D
Lanovky já zbožňuju! Aspoň chvíle od nekonečného chození se vždy hodí, navíc s krásným výhledem. :-D Ale ne, že bych nerada chodila, to já ráda, ale mě teda nechytaj kolena, ale rovnou celý nohy. :-? A taky právě při tom sestupu, to je opravdové peklo.. I když ses při té jízdě lanovkou bála, tak sis odnesla aspoň nezapomenutelný zážitek a paní se určitě také ulevilo, že není jediná vystrašená. :-D
Dovču zatím neplánujem, možná last minute, nebo něco v okolí, ale teď jsem přijela celá zmožená z víkendu na raftu, ale užili jsme si to parádně. :-D
Užijte si Český ráj, ať vám vyjde počasí a když tak pak o tom napiš i článek. Ráda si ho přečtu. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama