CHRIS PRIESTLEY: Příšerné příběhy strýce Montaguea (2011)

30. srpna 2018 v 11:18 | BÁRA |  KNIHY
Tohle byla taková hodně odpočinková prázdninová literatura. Příšerné příběhy mi půjčila kamarádka, která už je nasbírala všechny a hrozně se jí všechny knihy ze série líbily. Nechci říkat, že by se mi kniha nelíbila, ale byly to opravdu strašidelné pohádky - četla jsem je po Horrorstöru, takže se to opravdu zdálo jako slabota, hah. Srpen se u mě tentokrát opravdu nese v hororovém tichu - momentálně čtu Kingovu sbírku povídek Mlha a hrozně mě to baví.

Příšerné příběhy vypráví strýc Montague (jak název knihy napovídá). Jeho malý příbuzný Edgar za ním dochzí strašidelným lesem do jeho ještě strašidelnějšího domu, kde se polu usadí ke krbu s miskou cukru, z níž cukr ubývá, aniž by se jí kdokoliv dotkl.

Kniha se skládá z krátkých jednotlivých povídek, které vždycky propojuje nějaký dialog strýčka a Edgara. Strýček má obývací pokoj plný předmětů, k nimž se vždy váže nějaký strašidelný příběh. Opravdu se tyto příběhy staly, nebo si je strýček vymýšlí? Za jejich pravdivostí si strýc poněkud stojí, Edgar je na vážkách. Na konci prvního dílu se ale dozvídáme, že jsou to opravdové příběhy mrtvých dětí, které strýc opatruje - za trest.

Jak jsem již napsala, byla to hodně odpočinková kniha, nemůžu říct, že by mě vyloženě pobavila, byly to opravdu hororové povídky - ale u takovýhle věcí prostě obvykle musíte číst pořád dál a dál, abyste zjistili, jak to teda všechno je. Určitě jsem se nenudila, i když bych knize dala asi pouhé tři hvězdičky z pěti.


BÁRA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama