GRADY HENDRIX: Horrorstör | Děsivý příběh z prostředí prodejny skandinávského nábytku

5. srpna 2018 v 17:39 | BÁRA |  KNIHY
Tohle je jedna z knih, které jsem ukořistila v Levných knihách za super knízkou cenu, konkrétně 19 Kč. Jestli jste milovníci strašidelných příběhů a narazíte na ni, vřele doporučuju!

Když jsem poprvé viděla přebal knihy, vlastně jsem ani nevěděla, co držím v ruce - je to katalog, nebo kniha? Je to horor, nebo spíše parodie? Přebal knihy totiž hrozně moc připomíná katalog obchodu IKEA a vnitřek je tak výstižně provedený, že vás to v tom úplně utvrdí. Ale jak autor píše - s IKEOU to nemá vůbec nic společného :-).

Krátký příběh se odehrává v obchodu jménem ORSK, který prodává nábytek ve skandinávském stylu. Zaměřujeme se zejména na postavu Amy, která je z této pobočky zklamaná a těší se, až se vyřídí její žádost o přeložení. Tomuto jejímu přání už má být brzy vyhověno, ale její šéf má na ni poslední prosbu: v obchodě se v poslední době staly věci, které nejdou vysvětlit jinak, než že někdo v obchodě přes zavírací dobu zůstává. Ona a ještě její kolegyně jsou požádány, aby spolu s vedoucím, Basilem, tohoto vetřelce vypátraly.

Avšak ještě z kraje noci zjišťují, že to nebude jen tak. Čím dál více jim další a další důkazy nasvědčují, že mají co dočinění s jakýmsi nadpřirozenem, což samozřejmě do poslední chvíle většina odmítá, protože prostě nejsou blázni a pomatenci. Připojí se k nim ještě dva zaměstnanci Orsku, kteří se rozhodli na vlastní pěst natočit ducha - to, že ho ale skutečně uvidí, vlastně nikdo nečekal a kdyby věděli, co se bude dál odehrávat, rozhodně se na místo v noci nevydají. Následují děsivé okamžiky, kdy zaměstnanci bojují o život a ne všem se podaří dostat ven.

Je to přesně ten typ knihy, nad kterým nemusíte přemýšlet, prostě hltáte stránku od stránky a nemůžete se dočkat, až zjistíte, jak to celé dopadne. Já to přečetla během dvou delších cest vlakem (do Českého ráje - o tom v dalším článku ^^). Grafická úprava jen napomáhá tomu, jak dobře se to čte. Takže určitě doporučuju!!! Super oddychovka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama