Odpočinek s Kingovými povídkami

7. září 2018 v 13:53 | BÁRA |  BLOG
Poslední měsíc jsem u počítače strávila úplně minimum. Prakticky jsem se ani nedívala na filmy/ seriály (televizi nezapínám), na blogu jsem taky moc času nestrávila, ačkoliv nápadů na články jsem měla spoustu... ale to bych musela dojít k tomu počítači a otevřít ho :-D. Něco do sebe to ale mělo.

Přečetla jsem během prázdnin docela dost knížek, většinu právě za uplynulý měsíc. Prostě jsem vůbec nezapínala počítač, zavrtala jsem se do svého sedacího pytle, hodila na sebe deku, nohy vyhodila na taburet, a nikdo mě aspoň hodinu z téhle pozice nezvednul. Zabředla jsem u hororů a strašidelných povídek. Teď dočítám Kingovu sbírku povídek Mlha a nemá to chybu.

Když jsem u povídek. Nevím proč, když mě tolik baví číst, ale já jsem povídky nikdy moc nemusela. Vadí mi, že každých pár dalších stránek načínám úplně nový příběh s novými postavami, na které si zase musím zvyknout. Jasně, je to stručnější, někomu to může vyhovovat - já mám ale asi proto raději dlouhé, pořádně rozepsané příběhy s charakteristikami postav.

Teď ale neříkám, že tahle knížka je kvůli tomu špatná, to vůbec. První povídka Mlha měla snad 150 stránek a tu jsem přečetla fakt jedním dechem, byl to takový ten klasický King - s vyhlídkou na apokalypsu, jejíž předzvěstí jsou obludy, které vylézají z mlhy husté jak mlíko. Do malého množství povídek jsem se musela trochu nutit, ale více se rozepíšu u finální "recenze" knihy, jako vždycky. Zbývají mi ještě dvě poslední povídky, které hodlám zhltnout teď ve vlaku.

Jak to máte s povídkami vy, jste jejich fanoušci/ fanynky?Měla bych ještě jeden dotaz - na počítači, na kterém se momentálně nacházím, se design mého blogu zobrazuje úplně špatně, obsah stránky začíná už úplně nahoře, tím pádem vlastně chybí záhlaví a je to celé nepřehledné - děje se to i u vás?

BÁRA
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 neo neo | 8. září 2018 v 9:54 | Reagovat

Ja ich mám zas najradšej :D Myslím si, že Richard Bachman by sa stal slávnym, keby ho nevyňuchali tí odporní novinári ^^

2 Lucy Lucy | 9. září 2018 v 22:22 | Reagovat

Ano, všimla jsem si...Nic se neděje. Ono to je asi blogem, jak teď dělají nějaké ty ůpravy.🤔
Protože, jinak si to neumím vysvětlit,že jednou je to v pohodě a pak zase to je jinak. Člověk s tím nic zřejmnĕ neuěla, musíme hold čekat, až to zase opraví. 🤔😔
S čtením je to u mě momentálně slabé. 🤔😮 Ono každé má své pro a proti. Povídky se čtou dobře, jenže jsou někdy krátké a rychle končí. A to tě trochu mrzí, že to tak rychle uteklo.
Za to dobře rozehraná kniha s kvalitní charekteristikou postav je super. 😅

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama